جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
|
|

کودکان خیابانی و تدابیر مسئولان ذیربط

 


خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از ولی‌الله نصر در حاشیه سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی اعلام کرد که طرح ساماندهی کودکان کار و خیابانی به صورت پایلوت در پنج استان کشور اجرا می‌شود و مراکز حمایتی کودکان کار و خیابانی از آسیب این کودکان جلوگیری می‌کند و به آنها خدمات متنوع ارائه می‌دهند.

وی اضافه کرده: در این مراکز سعی خواهد شد تا کودکانی که در خیابانها کار می‌کنند به درون خانواده برگشته و به آنها خدمات آموزشی مهارتهای زندگی، پیش گیری از اعتیاد، ایدز وهپاتیت داده شود.

نصر همچنین اظهار کرده: کودکان خیابانی از خدمات اشتغال نیز برخوردار می‌شوند و با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای برای آنها شغل فراهم می‌شود.

وی یادآور شده: سازمان بهزیستی 20 هزار کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست را تحت پوشش قرار داده که 85 درصد این کودکان بدسرپرست بوده و در مراکز شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند.

به نظر شما این گونه تدابیر تا چه اندازه در تامین حقوق انسانی کودکان کار وخیابانی موثر است؟ 

انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

توسط:رضا

یکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
بابا مردم نون ندارند بخورند طبیعی است در چنین شرائطی کودک خیابانی نیز زیاد می شوند وبتدریج برای مردم این گونه دردها عادی می شود. باید برای وضع معیشت واخلاق مردم فکری کرد. در حال حاضر همه ما مثل کودک خیابانی شدیم و متاسفانه این سیاهی های ناشی از عملکرد خود را نمی بینیم یا بدان اهمیت نمی دهیم . اگر چنین نبود 85 درصد کودکان بدسرپست تحت پوشش مراکز ذیربط نبودند.از خود بپرسیم چرا بد سرپرستی

توسط:اسدی

یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲
باتوجه به نامشخص بودن فعالیت کودکان خیابانی اعم ازفروشنگی وتکدی گری در برنامه ریزی های نهادهای قانونی، همانگونه که درسالهای نه چندان دورطرح جمع آوری تکدی گرها که یکباربه صورت کلی برگزارشد وهدف آنها به خوبی آشکارشد که چیزی جزجمع آوری پول ازمردم نبوداما هم اکنون بعد ازگذشت پنج سال دوباره فعالیت آنها درچهارراهها و مترو شروع شده ولی دخالت شهرداری ونیروی انتظامی برای همراهی سازمان بهزیستی با مشکلهای عدیده ای سروکاردارد.

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

حقوق مردم و حصول توافق هسته ای

دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

مردم ایران و ظرفیت های فضای سایبری

دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

هفته دولت و حقوق شهروندان

شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳

حقوق ملت و سیاست خارجی

دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲

ارزیابی دولت جدید

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲

انتخابات فرارو و نقش ما شهروندان

ﺳﻪشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲

استیضاح وزیر کار

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱

روز جهانی حقوق بشر

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱