جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
|
|

دستور وزير بهداشت براي تشكيل كميته ويژه بررسي و تحقيق درباره تاثير امواج ماهواره‌اي بر سلامت بدن

«بنا به اعلام رسانه ها ، مديركل روابط عمومي وزارت بهداشت از دستور وزير بهداشت براي تشكيل كميته ويژه بررسي و تحقيق درباره تاثير امواج ماهواره‌اي بر سلامت بدن خبر داد.

دكتر سيدحميد حسيني ضمن اعلام اين خبر گفت: بنا بر دستور وزير بهداشت، تحقيق و بررسي براي بررسي آثار احتمالي پارازيت‌ و امواج ماهواره‌اي بر سلامت بدن آغاز شده است. مركز سلامت محيط و كار و معاونت تحقيقات وزارت بهداشت به همراه ارگان‌هاي مربوطه خارج از وزارت بهداشت براي بررسي اين موضوع در قالب تشكيل كميته‌اي فعال شده‌اند و اين موضوع در حال پيگيري است.

وي تاكيد كرد: اقدامات براي بررسي اين موضوع همچنان در حال انجام است و پس از حصول نتايج، اطلاع رساني‌هاي لازم صورت خواهد گرفت.

گفتني است، پيش از اين رييس كميته محيط زيست شوراي شهر و تني چند از اعضاي شوراي شهر تهران نسبت به تاثيرات نامطلوب ناشي از پارازيت‌ها و امواج‌ ماهواره‌اي بر سلامت انسان هشدار داده و گزارش مسوولان مربوطه در اين زمينه را خواستار شده بودند»

نظر شما در خصوص این اقدام چیست؟ لابد می دانید که چندی است برخی گزارشها مبنی بر آثار زیان بار پارازیت ها بر سلامت مردم در سطح رسانه ها منتشر شده است و برخی نیز از منظر حقوقی  خصوصا حق به سلامت شهروندان به این موضوع پرداخته وآثاری را ارائه کرده اند.

 

انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

توسط:ثمین

ﺳﻪشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱
خوب است در صورت نیاز به بازدارندگی و دور کردن شهروندان از خطرات و آسیب های ناشی از تهاجم فرهنگی که بعضاً به وسیله برخی رسانه ها اتفاق می افتد، ابزار دیگری استفاده شود تا مصداق مثل معروف نشویم: خواست ابرویش را درست کند، زد چشمش را هم کور کرد...! درست است که بسیاری از برنامه های این رسانه ها برای خانواده ها نامناسب است، ولی سلامتی نعمتی است که جبران نقصان آن گاه غیرقابل تصور خواهد بود.

توسط:احمدی

ﺳﻪشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱
پارازیت و امواج ماهواره ای بر سلامت انسانها اثرات سوئ دارد باعث ایجاد سردرد ، عصبانیت ، خستگی ... می شود متاسفانه مشکلات جدی گرفته نمی شود

توسط:آرتمیس

ﺳﻪشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱
متأسفانه در تاریخ 91/07/24 رسانه های داخلی به نقل از وزیر بهداشت اعلام کردند که صحبت مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت کذب است و اصلاً چنین کمیته ای تشکیل نشده !!! ظاهر امر نباید به این اعلام نظرها دلخوش بود که چاره جویی درپی و مرهمی را به مردم نوید بخشد.

توسط:اسدی

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲
باتوجه به زمانبربودن این مسئله وارائه راهکاری برای حل این معضل وموانعی که ازطریق مشورت با متولیان این امرومسئولان وزارت بهداشت وجود دارد باید منتظریک عمل مناسب باشیم

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

حقوق مردم و حصول توافق هسته ای

دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

مردم ایران و ظرفیت های فضای سایبری

دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

هفته دولت و حقوق شهروندان

شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳

حقوق ملت و سیاست خارجی

دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲

ارزیابی دولت جدید

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲

انتخابات فرارو و نقش ما شهروندان

ﺳﻪشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲

استیضاح وزیر کار

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱

روز جهانی حقوق بشر

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱