جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
|
|

جراحی بینی و ارتباط آن با روان سالم !

ابتدا خبر زیر را به نقل از یک خبرگزاری ملاحظه نمائید سپس لطفا نظر خود را از منظر حق مردم به داشتن روان سالم  والبته بینی زیبا ! بیان نمائید:

« دبیرعلمی ششمین کنگره راینوپلاستی پیشرفته ایران با بیان اینکه اگر نسبت‌های جمعیتی را در نظر بگیریم، ایران در جایگاه نخست انجام اعمال جراحی راینوپلاستی در دنیا قرار می‌گیرد، اظهار کرد: کمتر از چهار درصد متقاضیان جراحی زیبایی دچار مشکلات روحی هستند.

حسامی با بیان اینکه آمار دقیقی در خصوص تعداد اعمال جراحی زیبایی بینی در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: البته به طور تقریبی می‌توان گفت در تهران، شهرهای شمالی و یزد، آمار جراحی پلاستیک نسبت به سایر نقاط کشور بالاتر است. در جنوب شرقی کشور نیز آمار جراحی پلاستیک بینی نسبت به سایر نقاط آمار پایین‌تری دارد

حسامی در ادامه با بیان اینکه اگر نسبت‌های جمعیتی را در نظر بگیریم، کشور ایران در جایگاه نخست انجام اعمال جراحی راینوپلاستی در دنیا قرار می‌گیرد، عنوان کرد: چندی پیش نیز مقاله‌ای در مجلات بین‌المللی به چاپ رسید که عنوان آن «تهران، پایتخت راینوپلاستی دنیا» بود.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره هزینه انجام اعمال زیبایی و تعرفه‌های جراحی پلاستیک، اظهار کرد: راینوپلاستی یک کار هنری است و به علت اینکه طبق تعاریف پزشکی، تداخلی با سلامت جسمانی فرد ندارد و اگر انجام نشود، سلامت او را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، بنابراین قیمت ثابت و مشخصی ندارد و مانند سایر آثار هنری قیمت‌های مختلفی ندارد. البته در بخش ترمیمی این‌ گونه نیست که اگر جنبه درمانی پیدا کند، در مواردی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

دبیر علمی ششمین کنگره راینوپلاستی پیشرفته ایران همچنین با بیان اینکه درباره مراجعه افراد آگاه برای انجام جراحی پلاستیک، اطلاع‌رسانی صحیحی انجام نشده است، اظهار کرد: متاسفانه شاهد هستیم که میزان زیادی از اعمال جراحی پلاستیک توسط افراد غیر کارآمد انجام می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم که برخی از مردم به یک متخصص برای انجام برخی اعمال جراحی زیبایی نظیر بینی مراجعه می‌کنند، در صورتی که وی حائز صلاحیت لازم برای انجام آن نیست و چون پس از یک یا دو هفته هیچ عارضه‌ای را مشاهده می‌کند، آن را به اطرافیان خود نیز توصیه می‌کند، در صورتی که باید در نظر داشت عوارض جراحی زیبایی پس از شش ماه خود را نشان می‌دهد. باید در نظر داشت که عوارض ناخواسته جراحی‌های زیبایی می‌تواند با اطلاع‌رسانی‌های صحیح به حداقل خود برسد.

حسامی همچنین در پاسخ به این پرسش که چند درصد از مراجعان به کلینیک‌های زیبایی به دنبال چشم و هم چشمی مبادرت به انجام این اعمال می‌کنند، اظهار کرد: در تمامی موارد این گونه نیست. شاید بتوان گفت در کمتر از چهار درصد موارد متقاضیان انجام جراحی‌های زیبایی دچار خلاءهای روحی و مشکلات عاطفی و مواردی نظیر ترس از نازیبایی و زیاده‌خواهی هستند، اما اغلب افرادی که برای انجام جراحی‌های زیبایی مراجعه می‌کنند، دوست دارند زیبا شوند»

انتهای متن/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

نظرات کاربران

توسط:نیلوفر

یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۱
در اینکه خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد کوچکترین شکی نیست... ولی ای کاش ضمن توجه به صورت ظاهر به سیرت باطنی خود هم اهمیت دهیم و به زیبایی آن توجه کنیم... متأسفانه جراحی بینی باعث شده بسیاری از اطرافیانمان شبیه به هم به نظر برسند و مدل های صورت یکنواخت شود. این خود باعث می شود از دیدن چهره های تکراری خسته شده و به انتقاد از این افراد بپردازیم که چرا صورت های مصنوعی دارند و این خود دلیل دیگری برای کاهش عزت نفس این اشخاص خواهد بود.

نظردهی

نام*
ایمیل
نظر شما*
نظر شما پس از تایید اپراتور نمایش داده خواهد شد

حقوق مردم و حصول توافق هسته ای

دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

مردم ایران و ظرفیت های فضای سایبری

دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

هفته دولت و حقوق شهروندان

شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳

حقوق ملت و سیاست خارجی

دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲

ارزیابی دولت جدید

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲

انتخابات فرارو و نقش ما شهروندان

ﺳﻪشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲

استیضاح وزیر کار

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱

روز جهانی حقوق بشر

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱